Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Blog Kategorileri

Blog Arama

LOKUM NASIL YAPILIR?

LOKUM NASIL YAPILIR?

Lokum çeşitleri yemek kültürümüz için son derece değerlidir. Türk lezzetleri sadece ülkemizde değil tüm dünyada yüksek bir üne sahiptir.  Avrupa'nın pasta ustaları, Türk tarifleri üzerine yapılan yoğun araştırmalara rağmen Türk mutfağına yakın bir ürün üretemediler.  Günümüzde bilinen tarifler ile evde kendi lokumunuzu da yapabiliyorsunuz. Örneğin Fıstıklı Lokum, Güllü Lokum veya Afyon   Lokum   evde hazırlanabilir. Elbette evde hazırladığınız lezzetli Türk yemeklerinin çeşitleri, profesyonel bir usta tarafından hazırlananlarla aynı olmayacaktır.

Devamını Oku
13.09.2022
GÜNDE NE KADAR KURUYEMİŞ YENMELİ

GÜNDE NE KADAR KURUYEMİŞ YENMELİ

Kış yaklaştıkça çerez tüketiminin arttığı gözlemlenmektedir. Soğuk havalar, insanları evde vakit geçirmeye zorluyor. Doğal olarak insanlar evlerinde sevdikleriyle çeşitli kuruyemiş   tabakları eşliğinde mutlu bir şekilde sohbet ederek vakit geçiriyorlar. Yani çerezlerin sağlığa sayısız faydalarının yanı sıra aile ve arkadaşların daha sıcak bir ortamda buluşmasını sağlaması gibi önemli bir sosyal faydası da bulunmaktadır. Ancak bu lezzetli   kuruyemiş   çeşitlerini tüketirken miktar da önemlidir. 

Devamını Oku
12.09.2022
BAYAT PİŞMANİYE NASIL DEĞERLENDİRİLİR?

BAYAT PİŞMANİYE NASIL DEĞERLENDİRİLİR?

Ülkemizin önemli tatlılarından biri olan pişmaniye   ve tüm   pişmaniye çeşitleri   birçok kişi tarafından oldukça sevilmektedir. Bazen bir ziyarete giderken hediye olarak götürülen bazen de uzun yolculuklarda keyifli bir molanın anahtarı olan   pişmaniye   türleri yöresel lezzetlerimizden biridir. Bazen aldığımız pişmaniyeler bitiremeden bayatlamış şekilde bulabiliriz. Fakat endişelenmeye gerek yoktur çünkü bayatlayan pişmaniyelerle de birbirinden lezzetli kurabiyeler yapabilirsiniz. Yazımızın devamında sizlere bayat pişmaniye ile nasıl kurabiye yapabileceğinizi anlatacağız.

Devamını Oku
09.09.2022
BAKLAVA ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

BAKLAVA ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Türk mutfağının geleneksel tatlılarından biri olan baklavanın tarihi 15. yüzyıla kadar uzanmaktadır. İlk olarak Fatih Sultan Mehmet döneminde yapılan baklava daha sonraki yıllarda farklı baklava çeşitleri   ile ortaya çıkmıştır.   Baklava çeşitleri   nelerdir? Kaç çeşit baklava, en güzel bakla çeşitlerini detaylı olarak sizler için derledik. 

Devamını Oku
08.09.2022
ŞERBETLİ TATLI ÇEŞİTLERİNİ UZUN SÜRE SAKLAMA YÖNTEMLERİ

ŞERBETLİ TATLI ÇEŞİTLERİNİ UZUN SÜRE SAKLAMA YÖNTEMLERİ

Baklava çeşitleri lezzeti ile her evin vazgeçilmezleri arasında yer almakta ve bu lezzet eşsiz bir damak zevki için sürekli tercih edilmektedir.   Ev baklavası   yapım süreci oldukça zorlu bir süreç meydana getirirken tüm bu çeşitleri yapan kişilerin şerbetli olan tatlıları hangi koşullarda saklamaları gerektiği önemli olmaktadır.   Havuç dilimi baklava   sevdalıları oldukça fazla olup bu sevdaya düşen kişiler tercih ettikleri şekilde her zaman hem sağlıklı olacak şekilde hem de uzun süreli güvenilir kullanıma sahip olmayı tercih etmektedir.   Şöbiyet   görselde ve lezzetler tüm şerbet içerisinde bulunan tatlılardan en hafif yapıya sahip olması yönü ile ilgi görmektedir. 

Devamını Oku
07.09.2022
KAYMAKLI LOKUM HERKESİ KENDİNE HAYRAN BIRAKAN CİNSTEN

KAYMAKLI LOKUM HERKESİ KENDİNE HAYRAN BIRAKAN CİNSTEN

Afyon lokumu eşsiz bir lezzet olarak tüm lokum ve lokum seçenekleri ile istenilen lezzete sahip olmak isteyenler için güvenilir bir ürün haline gelmektedir.   Lokum çeşitleri   zevklere uygun ve damak zevkine en çok yakışan seçenekleri sayesinde her zaman ilgi görmekte ve bu lezzet ile uzun vadede güvenli sonuçların elde edilmesi sağlanmaktadır.   Kaymaklı lokum   doyumsuz eşsiz bir lezzet ile tüm beklentilerin ötesinde bir seçenek sunmaya en iyi şekilde devam etmektedir.   Lokum fiyatları   içerisinde tüm lokumlar için her zaman genel olarak uygun fiyat seçenekleri bir araya getirilmektedir.

Devamını Oku
06.09.2022
KAVRULMUŞ LOKUM HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

KAVRULMUŞ LOKUM HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Lokum çeşitleri en özel ve en güzel ürün seçenekleri ile her zaman herkes için güvenli seçenekler sunmaya kısa sürede devam etmektedir.   Afyon lokumu   severlerin bu lokumdan istedikleri lezzete kısa sürede ve en iyi şekilde sahip olabilmelerine olanak sağlayacak en özel hali ile sürekli tercih edilebilecek malzemenin kullanımı sağlayacak seçenekler oluşturulmaktadır.

Devamını Oku
05.09.2022
FAYDASI SAYMAKLA BİTMEYEN CEVİZLİ SUCUK

FAYDASI SAYMAKLA BİTMEYEN CEVİZLİ SUCUK

Hacı Mustafa han ürünleri ve birbirinden özel seçenekleri ile her zaman en çok tercih edilecek ürünleri en kaliteli hali ile bir araya getirmektedir.   Pekmezli sucuk   özellikle kansızlık gibi vücudun direncinin düşmesine izin vermeyen içerisinde yer alan etkilileri sayesinde sağlıklı besinler olarak bilinmektedir.

Devamını Oku
02.09.2022
BOL KÖPÜKLÜ TÜRK KAHVESİ YAPMANIN 5 ALTIN KURALI

BOL KÖPÜKLÜ TÜRK KAHVESİ YAPMANIN 5 ALTIN KURALI

Taze çekilmiş türk kahvesi özellikle kahve bağımlıları için vazgeçilmez bir lezzete sahip olmakta ve bu lezzet herkes için bağımlılık haline gelebilmektedir. Tercih edilebilecek birçok marka bulunurken   türk kahvesi çeşitleri   damak zevkine ve kahveden beklenen lezzete göre değişebilmektedir.   Türk kahvesi fiyatları   genel olarak bütçeleri yormayacak fiyatlar üzerinden satışa sunulmakta ve herkesin sürekli tüketimini zorlamayacak ücretler üzerinden satışa sunulmaktadır.   En iyi türk kahvesi   olarak lezzetine doyum olmayacak birbirinden farklı lezzetler her zaman hem kaliteli hem de uygun fiyat seçenekleri üzerinden tüm kişilere en kısa süre içerisinde sunulmaktadır.

Devamını Oku
01.09.2022
TÜRK TATLILARININ OLMAZSA OLMAZI LOKUM

TÜRK TATLILARININ OLMAZSA OLMAZI LOKUM

Lokum denilince akla ilk olarak Türkiye gelir. Türk tatlısı denildiği zaman da lokum . Yurt dışında da en tanınan ve bilinen tatlılardan olan   lokum , Türk tatlıları içinde en hafifi olan, ikramlık olarak da kullanılıp dağıtılan bir tatlıdır.   Lokumlar , yalnızca sofraları şenlendirmekle kalmayıp kahvelerin yanına minik bir şekilde ikramlık olarak koyulur, paket paket alınarak hediye olarak kullanılır ve neredeyse lokumu sevmeyen yoktur.

Devamını Oku
31.08.2022
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.