Sepete başarıyla eklendi.
300 TL ve üzeri siparişlerinizde ücretsiz kargo
Teslimat Ülkesi
MENÜ
Toplam 46 ürün görüntüleniyor.

SPESİYAL LOKUMLAR İLE LEZZET ŞÖLENİ YARATIN

Yüzyıllardır Türk mutfağının değişmez lezzetlerinden bir olan lokum, günümüzde de en özel hediyelik gıda olarak dikkat çekmektedir. Sevdiğinize göndereceğiniz spesiyal lokumlar ile lezzet şöleni yaratabilir, değer verdiğiniz insanların günlerini güzelleştirebilirsiniz.

Lokum Çeşitleri Yüzyıllardır Türk Mutfağının Değişmez Lezzetidir

Lokum çeşitleri, hazırlanışı uzun uğraş gerektiren çok özel bir lezzet olarak dikkat çekmektedir. Geçmişi Pers İmparatorluğu dönemine kadar uzandığı bilinen lokum gerçek değerine Osmanlı döneminde kavuşmuştur. Nişasta, şeker ve sitrik asidin mükemmel uyumunun ortaya çıkardığı lokum çeşitleri, ilk dönemlerde bal ve pekmez kullanılarak hazırlanıyordu. Şekerin olmadığı dönemde tatlının hammaddesi bal ve pekmez olarak kabul edilmekteydi. Bal ve pekmezin ekonomik değerinin yüksek olduğu eski dönemlerde, bu ürünler kullanılarak hazırlanan tatlılar da elbette herkesin ulaşabileceği gıdalar olmamaktaydı. Afyon lokumu da bu nedenle önceleri sarayda tüketiliyordu. Ancak, şekerin bulunması ve seri üretim imkanının ortaya çıkmasıyla padişah ve çevresinin tüketebildiği bu eşsiz lezzet halka yayılmış, Afyon lokumu artık herkes tarafından tüketilebilir hale gelmiştir.

Spesiyal lokumlar, günümüzde ve yakın geçmişte anlamlı ürünler haline gelmiştir. Osmanlı ve öncesinde lokumlar çok fazla alternatif seçenekler ile sunulamamaktaydı. Birkaç kalıp aroma ile renklendirilen lezzet tüketicisinin damak tadına hitap etmekteydi. Ancak, günümüzde çok farklı lezzetlerde ürünler hazırlanmaktadır. Fıstıklı lokum kuruyemiş ile desteklenen, portakallı lokum ise farklı bir aromayla hazırlanan ürünler olarak dikkat çekmektedir. Afyon lokumu asırlardır değişmeyen hazırlanma yöntemleri sayesinde eşsiz tadını koruyabilmiştir. Günümüzde de Osmanlı döneminde kullanılan yöntemler ile yapılan ve tüketilen lokum daha yıllar boyu Türk kültürünün ve Türk mutfağının değişmez lezzetleri arasında yer alacaktır.

En Tatlı Hediye Spesiyal Lokumlar İle Hazırlanmış Bir Pakettir

Hediyeleşmek, Türk kültürünün en özel geleneklerinden biri olarak dikkat çekmektedir. Bir de hediye olarak gönderiler tadına doyum olmayan lokum çeşitleri ise çak daha farklı bir anlam taşımaktadır. Türk mutfağında lokum ne kadar farklı bir yere sahipse, hediyeleşmek de Türk kültüründe aynı öneme sahip geleneklerden biridir. Hediye dendiğinde özel ürünler akla gelmektedir. En özel ürünlerden biri de şüphesiz lokum çeşitleri olarak dikkat çekmektedir. Afyon lokumu, hazırlanışı ve sunumu ile çok farklı bir lezzettir. Asırlardır süre gelen bu tat ile hazırlanan spesiyal lokumlar içeren hediye paketi de ayrı anlam taşıyacaktır. Özel lezzetler barındıran hadiye paketlerinin içinde mutlak suretle fıstıklı lokum ve portakallı lokum bulunmalıdır.

Spesiyal lokumlar, eve gelen misafirler için de ağızları tatlandıran lezzet olarak kabul edilmektedir. Konuklar için özel bir atıştırmalık olan portakallı lokum, sehpanın üzerinde bir kutu içinde bekletilmekte, Türk kahvesinin yanına bırakılan birkaç fıstıklı lokum ikrama ayrı bir renk ve tat katmaktadır. Türk kahvesinin tüketildikten sonra ağızda bıraktığı tadı farklı bir lezzet ile değiştirmek isteyenler için portakallı lokum ideal bir tat olarak dikkat çekmektedir. Özellikle çocuklar en tatlı gıda olarak kabul edilen fıstıklı lokum çeşitlerine bayılmaktadır. Yararı saymakla bitmeyen bu ürün ile ilgili dikkat edilmesi gereken tek şey, çok fazla enerji içeriyor olmasıdır. Her şeyin fazlasının zararlı olduğunun bilinciyle, eşsiz lezzeti sınırlı şekilde tüketmekte yarar olacaktır. Özellikle diyabetik rahatsızlık yaşayanlar için az miktarlarda tüketilmesi, ya da uzak durulması tavsiye edilmektedir. Siz de sevdiklerinize anlamlı ve özel bir hediye vermek istiyorsanız Hacı Mustafa Han ürünleri arasında tercih yapmanız yeterli olacaktır. Hacı Mustafa Han lokum çeşitleri sizlerin ve sevdiklerinizin damağında farklı bir tat bırakmayı sürdürmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.