Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim

hacimustafahan-kargo-gonderim-1.jpg (40 KB)

Görünüm :
Toplam 32 ürün bulunmaktadır.

SPESİYAL LOKUMLAR İLE LEZZET ŞÖLENİ YARATIN

Yüzyıllardır Türk mutfağının değişmez lezzetlerinden bir olan lokum, günümüzde de en özel hediyelik gıda olarak dikkat çekmektedir. Sevdiğinize göndereceğiniz spesiyal lokumlar ile lezzet şöleni yaratabilir, değer verdiğiniz insanların günlerini güzelleştirebilirsiniz.

Lokum Çeşitleri Yüzyıllardır Türk Mutfağının Değişmez Lezzetidir

Lokum çeşitleri, hazırlanışı uzun uğraş gerektiren çok özel bir lezzet olarak dikkat çekmektedir. Geçmişi Pers İmparatorluğu dönemine kadar uzandığı bilinen lokum gerçek değerine Osmanlı döneminde kavuşmuştur. Nişasta, şeker ve sitrik asidin mükemmel uyumunun ortaya çıkardığı lokum çeşitleri, ilk dönemlerde bal ve pekmez kullanılarak hazırlanıyordu. Şekerin olmadığı dönemde tatlının hammaddesi bal ve pekmez olarak kabul edilmekteydi. Bal ve pekmezin ekonomik değerinin yüksek olduğu eski dönemlerde, bu ürünler kullanılarak hazırlanan tatlılar da elbette herkesin ulaşabileceği gıdalar olmamaktaydı. Afyon lokumu da bu nedenle önceleri sarayda tüketiliyordu. Ancak, şekerin bulunması ve seri üretim imkanının ortaya çıkmasıyla padişah ve çevresinin tüketebildiği bu eşsiz lezzet halka yayılmış, Afyon lokumu artık herkes tarafından tüketilebilir hale gelmiştir.

Spesiyal lokumlar, günümüzde ve yakın geçmişte anlamlı ürünler haline gelmiştir. Osmanlı ve öncesinde lokumlar çok fazla alternatif seçenekler ile sunulamamaktaydı. Birkaç kalıp aroma ile renklendirilen lezzet tüketicisinin damak tadına hitap etmekteydi. Ancak, günümüzde çok farklı lezzetlerde ürünler hazırlanmaktadır. Fıstıklı lokum kuruyemiş ile desteklenen, portakallı lokum ise farklı bir aromayla hazırlanan ürünler olarak dikkat çekmektedir. Afyon lokumu asırlardır değişmeyen hazırlanma yöntemleri sayesinde eşsiz tadını koruyabilmiştir. Günümüzde de Osmanlı döneminde kullanılan yöntemler ile yapılan ve tüketilen lokum daha yıllar boyu Türk kültürünün ve Türk mutfağının değişmez lezzetleri arasında yer alacaktır.

En Tatlı Hediye Spesiyal Lokumlar İle Hazırlanmış Bir Pakettir

Hediyeleşmek, Türk kültürünün en özel geleneklerinden biri olarak dikkat çekmektedir. Bir de hediye olarak gönderiler tadına doyum olmayan lokum çeşitleri ise çak daha farklı bir anlam taşımaktadır. Türk mutfağında lokum ne kadar farklı bir yere sahipse, hediyeleşmek de Türk kültüründe aynı öneme sahip geleneklerden biridir. Hediye dendiğinde özel ürünler akla gelmektedir. En özel ürünlerden biri de şüphesiz lokum çeşitleri olarak dikkat çekmektedir. Afyon lokumu, hazırlanışı ve sunumu ile çok farklı bir lezzettir. Asırlardır süre gelen bu tat ile hazırlanan spesiyal lokumlar içeren hediye paketi de ayrı anlam taşıyacaktır. Özel lezzetler barındıran hadiye paketlerinin içinde mutlak suretle fıstıklı lokum ve portakallı lokum bulunmalıdır.

Spesiyal lokumlar, eve gelen misafirler için de ağızları tatlandıran lezzet olarak kabul edilmektedir. Konuklar için özel bir atıştırmalık olan portakallı lokum, sehpanın üzerinde bir kutu içinde bekletilmekte, Türk kahvesinin yanına bırakılan birkaç fıstıklı lokum ikrama ayrı bir renk ve tat katmaktadır. Türk kahvesinin tüketildikten sonra ağızda bıraktığı tadı farklı bir lezzet ile değiştirmek isteyenler için portakallı lokum ideal bir tat olarak dikkat çekmektedir. Özellikle çocuklar en tatlı gıda olarak kabul edilen fıstıklı lokum çeşitlerine bayılmaktadır. Yararı saymakla bitmeyen bu ürün ile ilgili dikkat edilmesi gereken tek şey, çok fazla enerji içeriyor olmasıdır. Her şeyin fazlasının zararlı olduğunun bilinciyle, eşsiz lezzeti sınırlı şekilde tüketmekte yarar olacaktır. Özellikle diyabetik rahatsızlık yaşayanlar için az miktarlarda tüketilmesi, ya da uzak durulması tavsiye edilmektedir. Siz de sevdiklerinize anlamlı ve özel bir hediye vermek istiyorsanız Hacı Mustafa Han ürünleri arasında tercih yapmanız yeterli olacaktır. Hacı Mustafa Han lokum çeşitleri sizlerin ve sevdiklerinizin damağında farklı bir tat bırakmayı sürdürmektedir.

CEZERYE MARKASI 

Cezerye; özellikle Akdeniz Bölgesi’nde bulunan şehirlerin ve diğer şehirlerin severek tükettiği tadından vazgeçemedikleri, vücut için oldukça sağlıklı olan ve eşsiz lezzeti olan bir tatlı çeşididir. Ülkemizde büyük küçük demeden herkesin seve seve tükettiği cezerye çeşitleri havuç, şeker, birçok baharat ve hindistan cevizinin bir araya gelmesiyle oluşan enfes bir tattır. Asıl tadını veren havuç aroması; cezerye yapımında en önemli olan aromadır. Mevsiminde toplanan havuçlar uzun işlemlerden geçtikten sonra damaklarımızda yerini almıştır. Eşsiz aroma ve mükemmel lezzet ile birleşerek tadına doyulmayacak atıştırmalık bir tatlıyı meydana getirmiştir. Vitaminler bakımından oldukça zengin olmasının yanı sıra Omega 3’ü de içinde bulundurur. Ham maddesi olan havuç sayesinde gözleri korurken daha sağlıklı olmasını sağlar. Güçlü bir enerji kaynağı olurken,kronik yorgunluğun giderilmesine yardımcı olur. Cezerye; düzenli bir şekilde tüketildiği zaman stres ile savaşmaya yarayacaktır. Lif bakımından da oldukça zengin olduğu için sindirim sistemini de düzenler. Vücut enerjisini yükseltirken sinir hücrelerine de yardımcı olur. İçerisinde bulunan fındık ya da ceviz sayesinde cildimizi korur. Parlak ve canlı olmasını sağlar. Antep fıstıklı atom cezerye sayesinde de eşsiz bir lezzeti tatmış olabilirisiniz. Antep fıstığı sayesinde enerji verirken enfes bir keyfi yaşatacaktır. 

Cevizli Pekmez Sucuk Çeşitleri 

Cevizli sucuk; mum şekline sahip olan bir tatlı çeşididir. Badem, ceviz, fındık, kuru üzüm ya da çikolata ipliğe geçirilir. Koyu üzüm suyu, dut suyu , kaynamış pekmez gibi meyve sularına batırılarak silindirik bir şekilde kurutulur. Şekli sucuğu andırdığı için cevizli sucuk adını almıştır. Şıra ya da meyve suyuna batırma miktarına göre değişen kalınlığı sizlerin tercihine sunulur. Yöreden yöreye ya da yapım farkından kaynaklanan değişikliklerin görülmesi normaldir. Pekmezli çeşitleri genellikle siyaha yakın renk tonlarında kahverengi bir şekilde sunulur. Cevizli pekmez sucuk olarak da bilinen tatlı çeşidine ceviz ve pekmez birbirine yapışmasın diye nişasta sürülür. Yumuşak ve esnek yapısı sayesinde kolayca tüketilebilir. Anadolu’nun her yerinde farklı bir isim ile bilinen cevizli sucuk; pekmezli sucuk ya da sucuk adıyla tanınır. Köme çeşitleri de sucuğa benzetildiği için hem sade, hem cevizli, hem de pikolalı olarak üretilir. Birçok farklı çeşit ile sizlerin damak zevkine sunulan cevizli sucuk seçenekleri arasında cevizli pestil  alternatifi de yerini alır. Zengin besin içeriği sayesinde vücudun enerji ihtiyacını karşılamayı sağlamıştır. Özellikle kış aylarında tercih edilen köme ya da cevizli fındıklı pestil çeşitleri internet sitemizde yerini almaktadır. Kalsiyum,potasyum ve magnezyum içerikleri sayesinde kas ve kemik dokusunu güçlendirerek eklem ağrılarını geçirmeye yardımcı olur. Düzenli bir şekilde tüketildiği zaman kalp ve damar rahatsızlıklarının ve ritim bozukluklarının tedavisine yardımcı olur. Kolesterol seviyesini düzenli bir seviyede tutmaya çalışır. Bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı direnç kazandırır. 

Cevizli Sucuk Fiyatları 

Pestil, köme ve cezerye çeşitleri bizlere birçok alternatif üzerinden sevenlerinin tercihine sunulmuştur. Kaliteli ve taze olmasının yanı sıra bütçe dostu fiyatları sayesinde de oldukça ilgi ve dikkat çekici olmayı başarmıştır. Geçmişten günümüze her mutfakta ve sunum tabaklarında yerini almayı asla bırakmayan, envai çeşitler üzerinden tercihlerimize bırakılan bu eşsiz pestil ya da cevizli sucuk alternatifleri misafirliğe giderken hediye olarak alınabilecek en güzel ve en pratik tatlı çeşididir. Kalitesinden ödün vermeden tercih edilen cezerye alternatiflerine internet sitemiz üzerinden taze ve gramaj alternatifleri sayesinde evlerinize kadar ulaşmaktadır. Birbirinden lezzetli ve taze Hacı Mustafa Han ürünlerine internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.