Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim

hacimustafahan-kargo-gonderim

Görünüm :
Toplam 36 ürün bulunmaktadır.

ÇİKOLATANIN EN EĞLENCELİ HALİ: DRAJE ÇİKOLATA

Çikolata, bulunduğu günden bu yana damak tadının vazgeçilmez ürünlerinden biridir. Yıllar içinde çok farklı çeşitleri üretilen bu ürünün en eğlenceli hali ise draje çikolata olarak kabul edilmektedir. Özellikle çakıl taşları çikolata, başta çocuklar olmak üzere her yaştan insanın severek tükettiği bir lezzet olarak kabul edilmektedir. Draje çikolata, en tatlı gıda maddesinin, en renkli çeşidi olarak dikkat çekmektedir. Birçok farklı çeşidi üretilen bu üründe en belirgin özellik, çikolata ile kuruyemiş ya da meyve kurusunun harmanlanması olarak tarif edilebilmektedir. Bunun üzerine bir de farklı aromalardan renkli kaplamalar eklendiğinde, ortaya hem çok renkli, hem de çok lezzetli bir draje çıkmaktadır.

Draje Çeşitleri Nelerdir? Nasıl Hazırlanır?

Draje çeşitleri, genel anlamıyla meyve kurusu ya da kuruyemiş ile zenginleştirilmiş, farklı aromalar ile tatlandırılmış bir çikolata çeşididir. Genellikle kuruyemiş olarak Antep fıstığı ve fındık kullanımı yaygın olan bu ürünlerde, leblebi ve fıstık kullanılan draje şeker çeşitleri de bulunmaktadır.Draje çikolata yapımı için kullanılacak malzemelerin özenle seçilmiş olması gerekmektedir. Özellikle kuruyemiş bu aşamada büyük önem taşımaktadır. Kullanılacak malzemenin kalitesinden emin olunması gerekmektedir. Bozuk ya da kabuklarından tam ayrılmamış kuruyemiş, tüketici için tatsız bir deneyim ortaya çıkarabilmektedir. Özellikle de kabuğundan tam ayrılmamış kuruyemiş, tüketicisinin dişlerinde kırılmalara varan sorunlar yaratabilmektedir. Bu nedenledir ki kuruyemiş seçimi bu ürün için öncelikli özellik olarak dikkat çekmektedir. 

Draje çikolata çeşitlerinde kuruyemişlerin yanı sıra yaygın olarak meyve kuruları da kullanılabilmektedir. Burada en çok tercih edilen meyve kuruları arasında üzüm, elma, kayısı, portakal ve çilek yer almaktadır. Bu ürünlerde de tıpkı kuruyemişte olduğu gibi kalitesinden emin olunması önemli bir detaydır. Kalitesinden emin olunan kuruyemişler ya da meyve kuruları ikinci aşamada çikolata sosu ile kaplanmaktadır. Bu süreç de titizlik gerektiren bir adımdır. Her ürünün eşit miktarda kaplandığından emin olmak gerekmektedir. Ancak bu sayede aynı kalitedeki draje türleri ambalaj içinde buluşması sağlanabilecektir. Draje çeşitleri için üçüncü ve son adım ise aroma ile kaplanmasıdır. Bu draje şeker türlerine hem ayrı bir lezzet katmakta, hem de parlak görünümü sayesinde albenisini artırmaktadır. Aroma hazırlanmasında farklı tatlar kullanılabilmektedir. En yaygın olanı kahve ve tiremisu olmaktadır. Farklı meyve aromaları da bu ürünlerde kullanılmakta, farklı damat tatlarına hitap etmektedir.

Yetişkinler İçin Bitter, Çocuklar İçin Sütlü Çikolata

Yetişkinler draje çeşitleri için genel olarak bitteri tercih etmektedirler. Sert tadı meyve ve kuruyemiş ile birleşip, üzerindeki aroması ile harmanlandığında farklı bir lezzet ortaya çıkmaktadır. Ancak, bu çeşitler çocuklar için cazip gelmemektedir. Onlar için de sütlü çikolatalar kullanılan draje hazırlanmaktadır. Hafif tadı sayesinde çocuklar draje türlerini severek tüketmektedir. Çocuklar için üretilen ürünlerin başında ise çakıl taşları çikolata gelmektedir. Bu ürün, kendine has çakıl taşı görünümü sayesinde çocukları cezbetmektedir.

Diğer çeşitlerinde olduğu gibi belirli bir kalıba sokulmayan
çakıl taşları çikolata, çok farklı ve küçük taş görünümünde hazırlanmaktadır. Bu ürünler, çocukların yanı sıra eve gelen misafirlere kahvenin yanında ikram edilmektedir. Eşsiz lezzeti sayesinde kahvenin ardından ağızda kalan acı tadın giderilmesi için ideal bir atıştırmalık olmaktadır. Çakıl taşları çikolata, ayrıca hediye paketlerinin renklendirilmesi için de doğru bir tercih olmaktadır. Paketlerin içine serpiştirilen küçük atıştırmalıklar, hediyenin daha da cazip hale gelmesini sağlamaktadır. Siz de draje çeşitleri arıyor, damak tadınıza uygun draje şeker almak istiyorsanız, tercihiniz Hacı Mustafa Han olmalıdır. Hacı Mustafa Han, eşsiz tarifleri ve kalitesinden ödün vermeyen üretimi ile sağlıklı draje şeker ürünleri sunmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.