Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Blog Kategorileri

Blog Arama

ARADIĞINIZ KAHVE ÇEŞİTLERİ İÇİN HACI MUSTAFA!

ARADIĞINIZ KAHVE ÇEŞİTLERİ İÇİN HACI MUSTAFA!

Türk kültürünün en önemli parçalarından biri olan kahve çeşitleri   oldukça sık tüketilen içecekler arasında yer alır. En sık tüketilen Türk kahvesi   tüm Dünya’da bilinen, son derece popüler olan bir kahve türüdür. Ayrıca aromatik tadı ile dikkat çeken ve herkes tarafından sevilerek tercih edilebilen   damla sakızlı kahve   de popüler seçenekler arasında yer alıyor diyebiliriz.

Devamını Oku
29.12.2022
ARADIĞINIZ KAHVE ÇEŞİTLERİ

ARADIĞINIZ KAHVE ÇEŞİTLERİ

Türk kültürünün en önemli parçalarından biri olan  kahve çeşitleri  oldukça sık tüketilen içecekler arasında yer alır. En sık tüketilen Türk kahvesi   tüm Dünya’da bilinen, son derece popüler olan bir kahve türüdür. Ayrıca aromatik tadı ile dikkat çeken ve herkes tarafından sevilerek tercih edilebilen  damla sakızlı kahve  de popüler seçenekler arasında yer alıyor diyebiliriz. Daha yumuşak ve aromatik tatlardan hoşlananlar için oldukça iyi bir seçim olan  dibek kahvesi  de yine sıklıkla tüketilen, sevilen kahve çeşitlerinden biridir. Genellikle süt ile beraber demlenen ve baharatlı bir aromaya sahip olan  menengiç kahvesi  yavaş bir şekilde pişirilerek servis edilen, aynı zamanda da özel ve orijinal bir lezzete sahip olan  kahve  çeşitleri arasında yerini almaktadır. 

Devamını Oku
16.12.2022
KAHVE SUNUMLARI İÇİN ÖNERİLER

KAHVE SUNUMLARI İÇİN ÖNERİLER

Türk mutfağının en sevilen sıcak içeceklerinden biri olan kahve ile lezzetli atıştırmalıkları beraber tüketebilirsiniz. Kahve sunumları yaparken yanında ikram edebileceğiniz birçok farklı çikolata ve lokum çeşitlerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özellikle Türk kahvesi ile beraber bir bardak su ve lokum ikram etmek artık gelenekselleşmiş bir sunum şeklidir.  

Devamını Oku
29.11.2022
DİBEK KAHVESİ NASIL YAPILIR?

DİBEK KAHVESİ NASIL YAPILIR?

Lezzeti şahane kahve çeşitleri   arasında ilk sırada yer alan   dibek kahvesi   içmelere doyulmayan bir kahvedir. Kendiniz ve sevdikleriniz için şöyle mis kokulu harika bir   Osmanlı dibek kahvesi   yapmak istiyorsanız size nasıl yapılacağı hakkında bilgi vermek isteriz. Damak tadına bağlı olarak sütlü ya da sade bir şekilde hazırlanabilen   dibek kahvesi çeşitleri   için öncelikle sade tarifini vermek istiyoruz.  

Devamını Oku
22.11.2022
EV KONFORUNDA KAHVE KEYFİ

EV KONFORUNDA KAHVE KEYFİ

Tüm dünyada yaşanılan malum kapanma döneminden sonra, evlerimizde keyifli zamanlar geçireceğimiz   kahve   saatleri yapmak neredeyse alışkanlık haline geldi. Firmamız sizler için evinizin konforunda içebileceğiniz   kahve çeşitleri   ile tanışmanıza imkan sunmaktadır. Yüklü miktarda hesaplar ödemek yerine evinizin ferah ve nezih ortamında   filtre kahve   deneyimini yaşayabilirsiniz ya da bol köpüklü   dibek kahvesi   ile saatler süren sohbetleri kesintisiz yapabilirsiniz. 

Devamını Oku
15.11.2022
SEVİLEN KURUYEMİŞ ÇEŞİTLERİ?

SEVİLEN KURUYEMİŞ ÇEŞİTLERİ?

Ülkemizde bol miktarda tüketilen kuruyemiş çeşitleri yüzyıllardır kültürümüzün içerisinde yer almaktadır. Gündüz kahve yanında, akşamları çay yanında, gün içerisinde ara öğün olarak severek tüketilmektedir. Her evde bulunan kuruyemiş türleri sık sık kullanılan atıştırmalıklar arasında yer almaktadır.

Devamını Oku
10.11.2022
EN ÇOK TERCİH EDİLEN KAHVE ÇEŞİTLERİ

EN ÇOK TERCİH EDİLEN KAHVE ÇEŞİTLERİ

Ülkemizde en çok tüketilen içecekler arasında yer alan Türk kahvesi   farklı lezzetleri ile karşımıza çıkmaktadır. Bu lezzetlerin başında en çok tercih edilen çeşit ise   Menengiç kahvesi   olmaktadır. Klasik olarak tüketilen   Türk kahvesi   çeşidine göre   Menengiç kahvesi   daha yumuşak bir içime sahiptir. En çok bilinen diğer bir kahve çeşidi ise   Dibek kahvesi   olarak bilinen bir kahve çeşididir. Dibek kahvesi de yine standart Türk kahvesine göre daha yumuşak bir içime sahiptir.

Devamını Oku
04.11.2022
DAMLA SAKIZLI TÜRK KAHVESİ FAYDALARI

DAMLA SAKIZLI TÜRK KAHVESİ FAYDALARI

Kimine göre Türk kahvesi   içmek pek de sağlıklı değildir, kimine göre ise sağlığa oldukça etki eden faydaları vardır. Türk kültürünün en önemli ve seçilen içeceklerinden olan   Türk kahvesinin faydaları   ciddi anlamda saymakla bitmez. Tabİi her şey gibi bu kahveyi de dozunda tüketmek kaydı ile.  

Devamını Oku
14.10.2022
TÜRKİYE’DEKİ KAHVE KÜLTÜRÜ

TÜRKİYE’DEKİ KAHVE KÜLTÜRÜ

Kahvenin Türkiye'den önce Arap Yarımadası, Mısır ve Hindistan'a yayıldığını biliyoruz. Kahve, Arapça "kahwa" kelimesinden geliyor. Sözcüğün Habeşistan'da kahvenin üretildiği Kaffa bölgesinden alındığına inanılıyor. Geçmişte, ekmek üzerine sürülerek yenen bir macun oluşturmak için dövülüp toz haline getirildi. Kahvenin Türkiye'ye ilk kez 1555 yılında Hükm ve Şems adlı iki Suriyeli tarafından tanıtıldığı söylenmektedir. Diğer kaynaklarda ise Kanuni Sultan Süleyman döneminde (1520-1566) Habeş valisi Özdemir Paşa tarafından taşındığı belirtilmektedir. Böylece Türkiye’de kahve kültürü   bu şekilde başlamıştır.

Devamını Oku
14.09.2022
BOL KÖPÜKLÜ TÜRK KAHVESİ YAPMANIN 5 ALTIN KURALI

BOL KÖPÜKLÜ TÜRK KAHVESİ YAPMANIN 5 ALTIN KURALI

Taze çekilmiş türk kahvesi özellikle kahve bağımlıları için vazgeçilmez bir lezzete sahip olmakta ve bu lezzet herkes için bağımlılık haline gelebilmektedir. Tercih edilebilecek birçok marka bulunurken   türk kahvesi çeşitleri   damak zevkine ve kahveden beklenen lezzete göre değişebilmektedir.   Türk kahvesi fiyatları   genel olarak bütçeleri yormayacak fiyatlar üzerinden satışa sunulmakta ve herkesin sürekli tüketimini zorlamayacak ücretler üzerinden satışa sunulmaktadır.   En iyi türk kahvesi   olarak lezzetine doyum olmayacak birbirinden farklı lezzetler her zaman hem kaliteli hem de uygun fiyat seçenekleri üzerinden tüm kişilere en kısa süre içerisinde sunulmaktadır.

Devamını Oku
01.09.2022
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.