Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim

hacimustafahan-kargo-gonderim-1.jpg (40 KB)

Görünüm :
Toplam 2 ürün bulunmaktadır.

USTALARIN ELİNDEN ÇIKAN EŞSİZ BİR TAT: AFYON KAYMAK ŞEKERİ

Afyon kaymak şekeri, ustaların elinde eşsiz bir lezzete bürünüyor. Afyon’a özgü bir lezzet olan ve ünü Türkiye sınırlarını çoktan aşan kaymak şekeri, özel hazırlanma yöntemi ve kullanılan kaliteli malzemeleri ile damak tadına eşsiz bir çeşitlilik katmaktadır. Kaliteli bir kaymak şekeri üretmek, uzun uğraş gerektiren titiz bir süreçtir. Kaliteli kaymak için gereken önce hayvanın kaliteli yemlerle beslenmesi gerekmektedir. Besi yemi kaliteli olmalıdır ki, hayvandan alınan süt kaliteli olabilmelidir. Bu sayede sütten alınan kaymak da aynı kalitenin devamını sağlayacaktır. Ancak bu sayede eşsiz bir lezzet olan Afyon kaymak şekeri elde edilmiş olacaktır.

Kaymak Şekeri Yapımı Uzun Uğraş Gerektiren Bir Süreçtir

Birkaç dakikada tüketilen ve tadına doyum olmayan kaymak şekeri hazırlamak hayli uzun uğraş gerektiren bir süreçtir. Kaymak şekeri için üç ana malzeme kullanılmaktadır. Bunların başında kaymak gelmektedir. Manda kaymağı olması tercih edilen bir özelliktir. Bunun dışında pancar şekeri ve limon tuzu kullanılmaktadır. Kaymak şekeri yapımında kullanılan malzeme kadar tencere de önem taşımaktadır. İyi bir ürün ortaya çıkarabilmek için bakır tencere tercih edilmelidir. Yapım süreci pancar şekeri ile suyun birleştirilmesi ile başlamaktadır. Sürekli karıştırılan bu ikili en iyi uyumu yakaladığında içine bir miktar limon tuzu konulmaktadır.

Şurup kıvamı sağlandıktan sonra zeytinyağı ile yağmanmış mermer üzerine alınan ürün, soğumaya bırakılmaktadır. Soğuyup tutulabilir kıvama geldikten sonra da elle işleme süreci başlamaktadır. Ustaların el becerisi kazandığı yöntem ile yoğurulan, uzatılan ve halat haline getirilen
Afyon kaymak şekeri daha sonra ana madde olan kaymak ile buluşturulmaktadır. Bir süre daha devam eden yoğurma işleminin ardından ürün tüketilmeye hazır hale gelmiş demektir. Kaymak şekeri fiyatı, kalitesi ile doğru orantılıdır. Eşsiz bir lezzet olan kaymak şekeri fiyatı ile kıyaslanmamalıdır. Piyasada aynı adı taşıyan, ancak aynı tadı taşımayan birçok ürün bulunmaktadır. Kaliteli manda kaymağı kullanılarak hazırlanan kaymak şekeri fiyatı çok ucuz olmamalıdır. Eğer piyasa koşullarından daha düşük kaymak şekeri fiyatı ile karşılaşırsanız, almak üzere olduğunuz ürün gerçek kaymaklı şeker olmayabilir.

Kaymak Şekeri İle Yapılan Tatlılar Damak Çatlatıyor

Kaymak şekeri ile yapılan tatlılar ise tam anlamıyla damak çatlatıyor. Kaymak şekeri ile yapılan tatlılar ekmek kadayıfı, baklava, güllaç gibi şerbetli ve sütlü tatlılar olmaktadır. Kaymak şekeri ile yapılan tatlılar arasında lokum ayrı bir yere sahiptir. Kaymağın çok fazla yakıştığı lokum, bu sayede eşsiz bir tat almaktadır.Afyon kaymak şekeri için ideal kullanım süresi 60 günü geçmemelidir. Ürün, kesinlikle buzdolabında saklanmalıdır. Tüketilmeden yarım saat önce buzdolabından çıkarılması ve yumuşamasına imkan verilmesi ideal olacaktır. Buzdolabında saklandığı süre içinde de poşet içinde tutulması ve ağzının kapalı olması tavsiye edilmektedir. Aksi halde sertleşmeler yaşanabilmekte, bu da tüketim esnasında kıvamın yakalanamamasına yol açmaktadır. Kaymak şekeri kalori açısından da oldukça zengin bir gıdadır.

Kaymak, tek başına ciddi anlamda bir kalori deposu olarak kabul edilmektedir. Doğal olarak, özel kaymak kullanılarak hazırlanan
kaymak şekeri kalori açısından benzer özellik taşımaktadır. Bu nedenle tüketilmesinde özenli davranmak önemlidir. Lezzetine kapılıp gereğinden fazla tüketilmesi tavsiye edilmemektedir. Özellikle diyabet riski bulunanlar, obezite sorunu yaşayanlar kaymak şekeri kalori riskinden mümkün olduğu kadar uzak durmalıdır. Lezzeti tatmaktan kendilerini alıkoyamayanlar için tavsiye edilen küçük bir parça tüketmektir. Aksi halde bazı sorunları ortaya çıkarması kaçınılmaz olmaktadır. Unutulmamalıdır ki her gıdanın yeteri kadar tüketilmesi, aşırıya kaçılmaması önemlidir.  Kaliteli bir Afyon kaymak şekeri arıyor, kaymak şekeri fiyatı ile ilgili güvenilir bir adres arıyorsanız Hacı Mustafa Han ziyaret edebileceğiniz adreslerden biridir. Yılların tecrübesi ile kaliteli ürünleri sunan Hacı Mustafa Han, insan sağlığını ön planda tutan anlayışından ilk günden bu yana ödün vermeden devam etmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.