Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim

Görünüm :
Toplam 24 ürün bulunmaktadır.

ÖZEL KUTU ÇİKOLATALAR İLE SEVDİKLERİNİZİN AĞZINI TATLANDIRIN

Özel kutu çikolatalar, her dönem en gözde hediye çikolatalar olarak dikkat çekmektedir. Birbirinden farklı çikolata türleri harmanlanarak hazırlanan hediyelerin içinde mutlaka bitter çikolata bulunmalıdır. Çikolata, ilk bulunduğu andan itibaren en gözde lezzetlerden biri olarak kabul edilmiştir. Geçmişi Mayalara dayanan bu lezzet, ilk zamanlarda sıvı olarak tüketilmekteydi. Tanrıların ve savaşçıların içeceği olarak kabul edilen, sıradan halkın ulaşamadığı bu eşsiz lezzet, son derece kıymetliydi. Zaman içinde değeri para olarak kullanılabilecek özelliğe taşınan çikolata, alışverişin de gözde ürünlerinden biri olarak kabul edilmekteydi. 

Tanrıların Yiyeceği Olarak Adlandırılan Çikolata Her Dönem En Gözde Lezzetler Arasında Olmuştur

Kakao tohumları kullanılarak elde edilen bu özel lezzet, ilk dönemlerde yalnızca seçkinler tarafından tüketilmiş ve çok özel misafirlere ikram edilmiştir. Zaman geçtikçe halkın geneline yayılan ve insanlar tarafından ulaşılabilen bir tat haline gelen bu eşsiz lezzet, özel kutu çikolatalar sayesinde en anlamı hediye haline gelmiştir. Avrupa’ya uzanan çikolata çeşitleri, gerçek değerine bu andan itibaren kavuşmuştur. Farklı aromalarla zenginleştirilen, çok farklı lezzetler haline gelen ve sektörünün gelişmesi, fabrikasyon üretimin hızlanmasıyla daha kolay ulaşılabilir hale gelen çikolata çeşitleri, özellikle çocukların vazgeçilmezleri arasına girmiştir. 

Hediye Çikolatalar Hazırlanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hediye çikolatalar hazırlamak, titizlik gerektiren bir süreçtir. Sevgiliye hazırlanan bir paket ile dosta ve arkadaşa sunulan hediye çikolatalar arasında farklılıkların olması gerekmektedir. Bu nedenle seçim yapılırken dikkatli davranmakta yarar olacaktır. Özel kutu çikolatalar hazırlanırken, farklı tatlardan bir lezzet şöleni sunulmasında yarar olacaktır. Hediye paketi içinde mutlaka bitter çikolata bulunmalıdır. Çikolatanın en saf hali olan ve süt ile farkı aromaların daha az yer aldığı bu tür, gerçek çikolata tutkunlarının vazgeçemediği bir lezzettir. 

Hediye Çikolatalar Göze de Hitap Eden Farklı Tarzlarda Hazırlanmalıdır

Hediye çikolatalar, albenisi yüksek paketler halinde hazırlanmalıdır. Sunum sırasında yarattığı ilk izlenim, lezzetinden önce cezbedici olmalıdır. Hazırlanan paketin kime hediye edileceği son derece büyük önem taşımaktadır. Bir arkadaşa, bir dosta gönderilecek paketlerin sade ve şık tasarımlar olmasına dikkat edilmeli. Bu hediyelerin içinde daha çok bitter ve sütlü türlerinin yer almasında yarar olacaktır. Ancak, sevgiliye hazırlanan hediye çikolata kutusu çok daha farklı özellikler barındırması gerekmektedir. Sevgiliye gönderilecek çikolata hediyelerinde karışık bir paket seçmek her lezzeti sevdiğinize sunma imkanı tanır. Bu nedenle, daha farklı tatların bir armonisini oluşturmakta yarar olacaktır. Drajeler ile yapılacak küçük dokunuşlar, çikolataların kalpli şekillerde olanlarının seçilmesi, sevdiğinizin gönlünü kazanmanızda etkili bir yöntem olacaktır. Bir dosta hayırlı olsun amaçlı hazırlatılan hediye çikolata kutusu da farklı bir tarza ve içeriğe sahip olmalıdır. Genel itibariyle ağırlığı olan bir tasarıma sahip olması gereken hediye çikolata kutusu, dış görünüş itibariyle abartıdan kaçınılarak hazırlanmalıdır. Bu sayede dosta ve yaptığı işe saygı gösterilmiş olacaktır. 

Hediye çikolata kutusu hazırlanırken, içeriğinin kalitesi ve kutunun özelliği kadar rakamsal olarak da dikkatli davranmak gerekmektedir. Hediyenin götürüldüğü yerde bulunan kişi sayısı bilinmeli, bu sayı oranında çikolata çeşitleri hazırlatılmalıdır. Eğer mümkünse her tür için aynı sayı tercih edilmelidir. Bu sayede konukların tamamı her üründen tadabilecek, hediye anlamlı hale gelecektir. Hediye olarak götürülen çikolata çeşitleri konuklara yeterli sayıda olmazsa, yapılan jest amacına ulaşmayacaktır. Siz de en sevdiğiniz insanı, en yakın dostunuzu mutlu etmek istiyor, özel gününde yalnız olmadığını hissettirmek istiyorsanız, Hacı Mustafa Han ürünlerinden bir hediye paketi hazırlayabilirsiniz. Hacı Mustafa Han, tamamen sağlıklı ürünleri ile en özel anlarınıza tanıklık etmeye hazırdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.