Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim

hacimustafahan-kargo-gonderim-1.jpg (40 KB)

Görünüm :

EŞSİZ BİR LEZZET: TAHİN HELVASI

Tahin helvası, Türk mutfağının eşsiz lezzetlerinden biri olarak ön plana çıkmaktadır. Öğütülen susamın pancar şekeri çöğen ile karıştırılarak hazırlanan tahin helvası, Osmanlı mutfağının dünyaya hediyesi olan ürünlerden biri olarak dikkat çekmektedir.Kahvaltıların vazgeçilmezi, ağzı tatlandıran eşsiz bir lezzet olan helva uzun yıllardan beri tatlı kültürünün en önemli temsilcilerinden biridir. Osmanlı mutfağının vazgeçilmez ürünlerinden biri olan helva, toplumda o kadar ayrı bir yere sahip olmuştur ki, kahvehanelerden önce helvahaneler kurulmuş, buralarda özel olarak hazırlanan karışımlar halkın tüketimine sunulmuştur.

Tahin Helvası Özellikleri Nelerdir?

Tahin helvası, özünde susam içeren ancak ona tatlı özelliklerini kazandıran çöğen ve pancar şekeri karıştırılarak hazırlanan çok özel bir gıdadır. Ürünün tadının eşsiz olması, kullanılan ana malzemelerin kalitesi kadar ustanın mahareti ile de doğru orantılıdır. Sade tahin helvası en çok tercih edilen çeşitlerinden olsa da farklı karışımlar kullanılarak hazırlanan çeşitleri de bulunmaktadır. Sade tahin helvası özellikle evlerde farklı tatlandırıcılar ile harmanlanarak tüketilebilmektedir. Pekmez kullanılarak hazırlanan karışım özellikle kahvaltıların vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır.

Tahin Helvası Faydaları Saymakla Bitmeyecek Kadar Özel Bir Gıdadır

Sade tahin helvası, faydaları saymakla bitmeyen mucizevi bir gıdadır. Bu eşsiz ürünün en belirgin özelliği, hazmı kolaylaştırması ve sindirim sistemini desteklemesidir. Bu sayede özellikle yemeklerden sonra alındığında şişkinlik hissini kısa sürede ortadan kaldırmaktadır. Bu özelliğinin yanında böbrek dostu bir besin olarak da kabul edilen sade tahin helvası, böbreklerin çalışmasını kolaylaştıran içeriklere de sahip bir ürün olarak kabul görmektedir.Helva, cilt için de önemli besinlerdendir. Cilt rahatsızlıklarına yol açan, erken kırışıklık yaratan bakterilerle savaşan içeriğe sahip olan mucizevi besin, saçları kuvvetlendirerek ve erken dökülmelerin önüne geçmektedir. Helva çeşitleri, aynı zamanda tüketen için eşsiz bir enerji kaynağıdır. Özellikle sporcular ve emek yoğun sektörlerde çalışanların kurtarıcısı olan bu gıda, yorgunluk hissini öteleyerek, eforun daha da artmasına imkan vermektedir.

Helva çeşitleri özellikle emziren annelere önemli katkı sağlamaktadır. Besleyici özelliği sayesinde emziren annelerde süt oluşumu artıran, sütün bebek için besleyici değerini yükselten helva çeşitleri, doğum sonrası sıklıkla tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Zihin açıcı içeriği sayesinde okul çağı çocukları için çok kıymetli bir takviye olan helva çeşitleri, önemli oranlarda vitamin de içermektedir. Tahin helvası, vücudu destekleyerek hastalıklara karşı koruduğu oranda, mevcut rahatsızlıkların tedavisi sürecinde de önemli rol oynamaktadır. Romatizma ve kemik erimesi rahatsızlıklarının tedavisinde destekleyici gıda olarak tavsiye edilen ürün, sindirim sistemine yaptığı katkılar sayesinde de kabızlık sorunun ortadan kaldırmaktadır. Damar tıkanıklıklarının önüne geçtiği ve kalbi desteklediği bilinen tahin helvası, üst solunum yolu rahatsızlıklarının sık sık oluşmasını önlediği gibi, hızlı iyileşme de sağlamaktadır. Önemli bir antioksidan özelliğe sahip olan tahin helvası, bu özelliği ile radyasyonun etkilerini azaltabilmektedir. Özellikle bilgisayar başında uzun süreler geçirenler ile ellerinden telefonlarını düşürmeyenler için sık kullanımı tavsiye edilmektedir.

Ancak, her besin türleri için geçerli olan kural burada da geçerlidir. Bir ürünün yararlı olabilmesi için yeteri miktarda tüketilmesi vazgeçilmez bir koşuldur. Sağlığa yararları çok diyerek gereğinden fazla tüketilen gıdalar ters etki yaratabilmektedir. Günlük yeteri miktarda tüketmek, özellikle bu gıda için güne başlarken alınan takviyelerden biri olarak kabul etmek yararlarını daha da artıracaktır.
Susamlı kıtır helva, bu eşsiz lezzetin en eğlenceli türü olarak kabul edilebilir. Kıtır helva, özellikle çocukların tüketmekten büyük keyif aldığı bir lezzettir. Susamlı kıtır helva sayesinde çocuklara takviye besinleri zorlanmadan yedirilebilmektedir. Kıtır helva sayesinde gün boyu okulda ya da sokakta olan çocuklar kaybettikleri enerjileri kazanabilmektedirler.Eşsiz karışımlı tahin helvası almak istiyor, susamlı kıtır helva ya da kıtır helva arasında kararsız kalıyorsanız, sizin için en doğru adres Hacı Mustafa Han olacaktır. Osmanlı mutfağından miras kalan yöntemlerle hazırlanan eşsiz ürünler, yılların tecrübesi Hacı Mustafa Han garantisi ile sunulmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.