Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim

Görünüm :
Toplam 25 ürün bulunmaktadır.

LOKUM, GELENEKSEL TÜRK MUTFAĞININ EN LEZZETLİ HEDİYESİ

Geleneksel Türk mutfağının en lezzetli hediyesi olarak kabul edilen lokum, her dönem en cazip tatlardan biri olarak kabul edilmektedir. Gelişen teknolojiye bağlı olarak çeşitleri ciddi oranda artış gösteren lezzet, özel kutu lokumlar ile sevdiklerinizin de ağızlarını tatlandırıyor. Hediye lokum için en ideal tercih olarak ön plana çıkan spesiyal lokum çeşitleri, özel anları da tatlandırmaya devam ediyor.

Lokum, Türk Coğrafyasında 15. Yüzyıldan Beri Ağızları Tatlandırıyor

  1. yüzyılda ilk örneklerine rastlanan ve 17. yüzyıldan itibaren Anadolu’da yaygın olarak tüketilen lokum, ünü dünyaya yayılan en önemli Türk lezzetlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Ortaya çıkış sürecinde bal ve pekmez kullanılarak hazırlanan lokum çeşitleri, zaman içinde şekerin kullanıma alınması ile çok daha farklı bir lezzete büründü. Sağladığı enerji ve yarattığı mutluluk hissi ile vazgeçilemez bir tat haline gelen bu özel lezzet, özel kutu lokumlar sayesinde mükemmel bir hediye seçeneği de sunmaktadır. Hazırlanışı ve sunumu ile çok özel olan bu lezzeti farklı kılan ise çok farklı tatlarda hazırlanabiliyor olmasıdır. En özel lezzetler arasında fındıklı, Antep fıstıklı, gür aromalı, naneli ve bademli çeşitleri gösterilen spesiyal lokum hem bir hediye seçeneği hem de eve gelen misafirlerin ağızlarını tatlandıran küçük ikramlar olarak dikkat çekmektedir.

Lokum ile Kahvenin Muhteşem Buluşmasına Tanıklık Edin

Lokum, eve gelen misafirlerin en tatlı şekilde ağırlanmasına imkan tanıyan ikramlıklardan biri olarak da kabul edilmektedir. Özellikle kahvenin yanına çok yakışan lokum çeşitleri, küçük boyutlarda hazırlanması nedeniyle kalori sorunu yaşayanlar için de ideal bir atıştırmalık olarak ön plana çıkmaktadır. Kahvenin yanında özel olarak hazırlanan spesiyal lokum çeşitlerinin sunulması, Türk kültürünün vazgeçilmez geleneklerinden biri haline gelmiştir. Özel kutu lokumlar, en kıymetlilerin mutlu edilmesi için hazırlanan hediye lokum çeşitlerine ayrı bir anlam kazandırmaktadır. Sevdiklerine hediye lokum göndermek isteyenler için de geniş bir seçenek imkanı bulunmaktadır. Farklı lezzetlerle harmanlanmış özel kutu lokumlar, özel gün, açılış ve hayırlı olsun kutlamalarının da eşsiz lezzetlerinden biridir.

Lokum Kalori Bakımından Oldukça Zengindir, Tüketiminde Dikkatli Davranmakta Yarar Olacaktır

Lokum kalori bakımından oldukça zengin bir atıştırmalık olarak kabul edilmektedir. Cezbeden lezzeti ve aromasındaki zenginlik, yemeye başlayanların vazgeçemeyeceği bir lezzet olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu vazgeçilmez tadı kararında tüketmek, özellikle sağlık açısından dezavantajlı kesim olarak kabul edilenler için ciddiyetle önerilmektedir. 100 gram sade lokum kalori içeriği bakımından çok yüksek değer olarak kabul edilen 360 kcal olarak ölçülmektedir. Bu oran, özellikle kilo sorunu yaşayanlar ve diyabet hastaları için ciddi bir orandır. Şeker, nişasta ve su barındıran, bu özelliği ile çok basit bir tatlı gibi görünen lokum, son derece leziz bir lezzete sahip ürünlerdendir. Fazla miktarda tüketilen lokum çeşitleri, kan şekerinin hızla yükselmesine neden olmaktadır. Şeker tüketimi konusunda hassas olması gereken diyabet hastaları, fazla tüketim durumunda son derece büyük sıkıntılar yaşamaktadır.

Kilolarıyla sorun yaşayanlar, besinlerin kalori değerlerine dikkat etmek zorunda olanlar, özellikle spesiyal lokum türlerinin tüketiminde ekstra dikkat göstermek durumundadır. Lokum çeşitleri barındırdıkları kalori nedeniyle kiloların daha da artmasına yol açabilmektedir. Lokum kalori açısından zengin bir lezzet olmasına rağmen bu tattan mahrum kalmamak da gerekmektedir. Bu nedenle küçük miktarlarda tüketilmesi halinde lokum kalori değerlerini düşünmek durumunda kalınmayacaktır. Siz de lokum çeşitleri ile sevdiklerinizin ağzını tatlandırmak, evinizde tüketmek için küçük atıştırmalık lezzetler almak istiyor, hediye lokum seçenekleri arasında kararsız kalıyorsanız Hacı Mustafa Han doğru tercih olacaktırT-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.