Afyon Bolvadin Manda Kaymağı (3102)

Fiyat : ₺26,90(KDV Dahil)

%100 Manda sütüyle yapılır, Doğal ve Geleneksel Manda Kaymağı ...

Kaymak deyip geçmeyin! Bir kaymağın sofranızda yer edebilmesi için, ortalama 2 gün verilen bir emek vardır. Köy kağmağı tarzında, tencerelerde tek tek eski usûl, süt terletmesi yöntemiyle üretim yapılmaktadır. "Bolvadin Manda Kaymağı" Afyon ili kaymağına göre fazlaca kaynatılarak elde edilir ve daha kalındır. Bu özelliğinden dolayı daha fazla tercih edilmektedir.

Afyon Manda Kaymağı (Bolvadin 'de üretilir.) (Butik Üretim - Toptan Satışımız Yoktur.)

Kaymak Nasıl Yapılır ? Sabah saatlerinde sağılan mandalar, mevsimine göre otlaklara gönderilir. Sağılan süt 1,5 saat kadar kısık ateşte kaynatılır. Kaynatmanın ardından üzeri çeten (hasır sepet ve bez örtü) ile örtülerek akşama kadar sütün terlemesi sağlanır. Akşam saatlerinde 2.parti sağım sütü kaynattığımız sütün üzerine ilave edilerek tekrar kaynatım yapılır. Bütün bu işlemlerin ardından süt, buzdolabında 12-15 saat kadar bekletilir. Ertesi gün öğleye doğru olgunlaşan kaymaklar süt üzerinden alınır, tabaklara koyulup satışa sunulur. 1 tabak kaymak ortalama 3 kilo sütten elde edilir.

İçindekiler:

%100 manda sütü ve süt bileşenleri

İçinde Olmayanlar:

Raf ömrü uzatıcı kimyasal koruyucu ve kimyasal katkı maddeleri, jelatin veya kıvam artırıcı, kaymaklarımızın hiç bir çeşidinde kullanılmamaktadır. Çocuklarımız ve sağlığımız için gıda beyazlatıcısı titanyum dioksit kullanmıyoruz. Doğal ve sağlıklı ürünler için üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz.

Paket Şekli, Raf Ömrü ve Muhafaza Şartları:

* Paket Şekli: 200~250g arası  / 1 tabak - 15 cm çap 2,5 cm derinlik.  

* Raf Ömrü: Üretim tarihinden itibaren 6-7 gün içinde tüketilmesi tavsiye edilir.

* Buzdolabında, paketinde ve ağzı kapalı olarak muhafaza ediniz. Kaymakta acıma veya keskin bir ekşime var ise bozulmaya başladığının habercisidir..


Hacimustafa.com 'daki müşterilerimizin yorum ve düşünceleri için tıklayınız.