Patatesli Afyon Köy Ekmeği 1800gr (8301)

Ekşi Mayalı Patatesli Afyon Ekmeği, Taş Fırında Odun Ateşinde Pişim ...

Sabah erkenden hamurlar karılır. Bir gün önceki hamurdan özellikle ayrılan hamur, ekşir ve mayaya dönüşür. Bu maya da sabahki hamura ilave edilerek hamur dinlenmeye bırakılır. Öğlene doğru mayalaşan ve kabaran hamura patatesler ilave edilerek tekrar yoğrulur ve taş mahalle fırınlarında odun ateşinde pişirilir. Hele o fırından ilk çıktığı an ki kokusu yok mu dillere destan. İnsanın hemen bir parça koparıp ağzına atası gelir. Bir de tereyağ olsa arasına sürsem dersin...

Ekşi Mayalı Patatesli Afyon Köy Ekmeği

İçindekiler:

Buğday Unu, Ekşi Maya, Tuz, İçme Suyu, Patates

İçinde Olmayanlar:

Lesitin (L-cystein), raf ömrü uzatıcı kimyasal koruyucu ve kimyasal katkı maddeleri, kıvam artırıcı ekmeklerimizin hiç bir çeşidinde kullanılmamaktadır.

Paket Şekli, Raf Ömrü ve Muhafaza Şartları:

* 1 Ekmek 1500~1800g arası gelir. Poşetli veya streçli olarak gönderilir.  

* Raf Ömrü: Buzdolabında 15 gün , derin dondurucuda, buzlukta (-18 decede) 6 ay kadar muhafaza edebilirsiniz. Buzdolabından çıkarttıktan sonra, kızartıp, tereyağ ile mükemmel şekilde tüketilebilir.

* Bu ürün siparişe göre günlük tedarik edilip gönderilir. Günlük üretimden kalmamışsa ertesi gün kargoya verilir. Beklemiş ürün gönderilmediği için, bazen "aynı gün tedariğinde" sıkıntı yaşanabilir.


Hacimustafa.com 'daki müşterilerimizin yorum ve düşünceleri için tıklayınız.