Sepete başarıyla eklendi.
200 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde Ücretsiz Kargo
Teslimat Ülkesi
MENÜ
TÜKENDİ
Hacı Mustafa Han

Afyon Süt Kaymağı 1 Tabak 250g

32,00 TL
1 Tabak Afyon Kaymağı 225g~265g arası gelmektedir.

1 Tabak 250g 32,00 TL

Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Teslimat & Gönderim
 • Yorumlar (0)
 • Afyon Bolvadin Süt Kaymağı

  Kaymak Nasıl Yapılır ? Sabah saatlerinde sağılan inekler, mevsimine göre otlaklara gönderilir. Sağılan süt 1,5 saat kadar kısık ateşte kaynatılır. Kaynatmanın ardından üzeri çeten (hasır sepet ve bez örtü) ile örtülerek akşama kadar sütün terlemesi sağlanır. Akşam saatlerinde 2.parti sağım sütü kaynattığımız sütün üzerine ilave edilerek tekrar kaynatım yapılır. Bütün bu işlemlerin ardından süt, buzdolabında 12-15 saat kadar bekletilir. Ertesi gün öğleye doğru olgunlaşan kaymaklar süt üzerinden alınır, tabaklara koyulup satışa sunulur. 1 tabak kaymak ortalama 5 kilo sütten elde edilir.

  Not: Süt kaymağındaki olası sarılık veya sararma bozulma değildir. Kaymak için süt elde edilen hayvanların beslenmesi (otlaması) süt içerisindeki bileşenlerden kaynaklanır. Gıda beyazlatıcı kullanmadığımız için kaymağın rengi hafif sarıya çalar.

  İçindekiler: İnek sütü, manda sütü ve süt bileşenleri.

  Raf Ömrü / Son Tüketim Tarihi: Üretim tarihinden itibaren 7-9 gün içinde tüketilmesi tavsiye edilir.

  Muhafaza Koşulları: Buzdolabında, paketinde ve ağzı kapalı olarak muhafaza ediniz. Kaymakta acıma veya keskin bir ekşime var ise bozulmaya başladığının habercisidir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.