Afyon Süt Kaymağı (1150)

Fiyat : ₺30,00(KDV Dahil)

ADET

Artır Azalt

Afyon Bolvadin Süt Kaymağı

Kaymak Nasıl Yapılır ? Sabah saatlerinde sağılan inekler, mevsimine göre otlaklara gönderilir. Sağılan süt 1,5 saat kadar kısık ateşte kaynatılır. Kaynatmanın ardından üzeri çeten (hasır sepet ve bez örtü) ile örtülerek akşama kadar sütün terlemesi sağlanır. Akşam saatlerinde 2.parti sağım sütü kaynattığımız sütün üzerine ilave edilerek tekrar kaynatım yapılır. Bütün bu işlemlerin ardından süt, buzdolabında 12-15 saat kadar bekletilir. Ertesi gün öğleye doğru olgunlaşan kaymaklar süt üzerinden alınır, tabaklara koyulup satışa sunulur. 1 tabak kaymak ortalama 5 kilo sütten elde edilir.

Not: Süt kaymağındaki olası sarılık veya sararma bozulma değildir. Kaymak için süt elde edilen hayvanların beslenmesi (otlaması) süt içerisindeki bileşenlerden kaynaklanır. Gıda beyazlatıcı kullanmadığımız için kaymağın rengi hafif sarıya çalar.

İçindekiler:

Kaymak: İnek sütü, manda sütü ve süt bileşenleri 

İçinde Olmayanlar:

Raf ömrü uzatıcı kimyasal koruyucu ve kimyasal katkı maddeleri, jelatin veya kıvam artırıcı, kaymaklarımızın hiç bir çeşidinde kullanılmamaktadır. Çocuklarımız ve sağlığımız için gıda beyazlatıcısı titanyum dioksit kullanmıyoruz. Doğal ve sağlıklı ürünler için üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz.

Paket Şekli, Raf Ömrü ve Muhafaza Şartları:

* Paket Şekli: 220~260g arası  / 1 tabak - 15 cm çap 2,5 cm derinlik.  

* Raf Ömrü: Üretim tarihinden itibaren 7-9 gün içinde tüketilmesi tavsiye edilir.

* Buzdolabında, paketinde ve ağzı kapalı olarak muhafaza ediniz. Kaymakta acıma veya keskin bir ekşime var ise bozulmaya başladığının habercisidir..

Hacimustafa.com 'daki müşterilerimizin yorum ve düşünceleri için tıklayınız.

 

Benzer Ürünler
Ürün detay paylaş